تیم ملی ایران در ششمین مسابقه خود در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در پیونگ یانگ مقابل تیم كره شمالی با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد. این دیدار از ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر امروز به وقت تهران به میزبانی كره‌شمالی و مقابل 30هزار تماشاگر كره‌ای آغاز شد و با نتیجه تساوی صفر بر صفر به پایان رسید. 
در نیمه اول و در دقایق اول بازی چند موقعیت مناسب برای تیم ملی ایران به وجود آمد كه با بی‌دقتی مهاجمان ایران به هدر رفت كه از جمله این حملات می‌توان به ضربه مسعود شجاعی كه به تیر دروازه كره‌شمالی برخورد كرد؛ اشاره كرد. همچنین در دقیقه41 مسابقه هاشمیان یك موقعیت بسیار خوب دیگر را با بی دقتی از دست داد.

با آغاز نیمه دوم حملات كره‌شمالی افزایش یافت كه چند موقعیت مناسب را این تیم در همان آغاز نیمه دوم از دست داد. در دقیقه 64 مسابقه و روی یك ضربه كاشته، سید مهدی رحمتی دروازه تیم ملی ایران را نجات داد. 

در ادامه تیم ملی فوتبال ایران با اضافه كردن محسن خلیلی سعی در باز كردن دروازه تیم میزبان داشت كه این بازیكن پس از 5 دقیقه حضور در زمین مسابقه مصدوم شد و جای خود را به مهرزاد معدنچی داد. 

حملات ایران با اولین حركت معدنچی و شوت خطرناك این بازیكن ادامه یافت كه این موقعیت با واكنش دروازه‌بان كره‌شمالی به ثمر نرسید. 

در دقیقه 77 شوت سركش بازیكنان كره‌شمالی با واكنش عالی رحمتی به كرنر رفت و یك دقیقه بعد یك موقعیت مسلم گلزنی را كعبی از كنار دروازه به بیرون زد تا در پایان این مسابقه 2 تیم به نتیجه مساوی بدون گل رضایت دهند.
با این تساوی تیم ملی فوتبال ایران با 7 امتیاز از 6 مسابقه در مكان چهارم جدول باقی ماند و امیدهایش برای صعود به جام جهانی كمرنگ‌تر از گذشته شد و كره شمالی با 11 امتیاز در رده دوم است. 

سون بوجی از چین قضاوت این دیدار را برعهده داشت و مسعود شجاعی از ایران بازیكن اخطاری این دیدار بود.  در دیگر دیدار این گروه تیم كره‌جنوبی امشب در دبی به مصاف امارات می‌رود. كره‌جنوبی اگر در این دیدار موفق به كسب 3 امتیاز شود، به صورت مستقیم به جام جهانی صعود خواهد كرد.

تركیب تیم ایران:
مهدی رحمتی، جلال حسینی، هادی عقیلی، حسین كعبی، محمد نصرتی (87محمدرضا خلعتبری)، پژمان نوری،‌ مهدی مهدوی كیا، علی كریمی، آندرانیك تیموریان، مسعود شجاعی، وحید هاشمیان (65 محسن خلیلی-70مهرزاد معدنچی)
سرمربی: افشین قطبی