مهدی واعظی در گفت و گویی درباره ممنوعیت حضور دروازه بان خارجی در لیگ برتر اظهار داشت: قانون ممنوعیت جذب دروازه‌بانان خارجی تصمیم خوبی بود. در صورتی كه خارجی‌ها پایشان به فوتبال ایران باز شود حداقل با 250 هزار دلار قرارداد خود را امضا می‌كنند و با هزینه تغذیه و اسكان بالغ بر 400 هزار دلار برای یك تیم خرج دارد.
وی افزود: من اهل بازار‌گرمی نیستم اما حضور دروازه‌بانان خارجی فوتبال ایران را نابود كرده و كلاس باشگاه‌ها را زیر سئوال برده است.
واعظی ادامه داد: دلیل حرف‌هایم این نیست كه خارجی‌ها جا را برای من تنگ می‌كنند. بدون حضور آنها شاید بهترین دروازه‌بان لیگ ما مبلغ كمتری نسبت به سال گذشته دریافت كنند چرا كه اگر دروازه بانان خارجی بیایند با توجه به پولی كه می گیرند قیمت ما هم بالاتر می رود.

این دروازه بان تصریح كرد: بهتر است به فوتبال؛ حرفه‌ای نگاه كنیم و به جای استفاده از دروازه‌بانان درجه سه یا چهار برخی از كشورها به فكر رفع این مشكل از فوتبال باشگاهی و ملی باشیم.
وی در خصوص تمدید قراردادش با باشگاه پرسپولیس گفت: ابتدا به دنبال تسویه حساب هستم. من خارج از بازارگرمی یك پیشنهاد از تهران و سه پیشنهاد از تیم های شهرستانی دارم اما فعلا همه چیز را به روز آخر نقل و انتقالات موكول كرده ام. به دلیل قانون جدید كه قراردادهای داخلی را معتبر می داند می خواهم صبر كنم و بهترین تصمیم را بگیرم.
واعظی در خصوص علل ناكامی پرسپولیس یادآور شد: اتفاقاتی در پرسپولیس رخ داد و باعث شد این تیم ضربه بخورد. مهم‌ترین دلیل به مدیریت بازمی گشت. البته من به مدیریت حال حاضر تیم كاری ندارم چون آنها مدتی كوتاهی در پرسپولیس هستند.
وی اضافه كرد: برای بررسی علل ناكامی باید از فصل نقل و انتقالات شروع كنیم. ما چهار یا پنج بازیكن تاثیر‌گذار خود را از دست دادیم. به جای آنها بازیكنان بدی جذب نكردیم اما بازیكنان جدید تا آمدند از لحاظ تاكتیكی با سایر نفرات هماهنگ شود زمان برد و این باعث شد تا دچار مشكلاتی بشویم.
واعظی ادامه داد: مشكل بعدی پرسپولیس این بود كه در طول یك سال مربیان تغییر كردند. ما مربی تیم قهرمان در فصل گذشته را از دست دادیم و هر روز منتظر انتخاب یك مربی بودیم. در وهله بعدی نیز باید به مصدومیت چند بازیكن كلیدی و تاثیر‌گذار پرسپولیس اشاره كرد كه در اوقات حساس لیگ برتر غیبت آنها به پرسپولیس ضربه زد.
وی در جواب این سئوال كه آیا قبول دارید مشكل دروازه بانی به پرسپولیس ضربه زیادی زد عنوان كرد: آیا می‌توانید فصل گذشته و امسال را مقایسه كنید؟ ما بهترین مدافعان و هافبك‌ها را از دست دادیم و در حمله نیز هنگام گلزنی دچار مشكل بودیم. حالا نمی‌دانم نقش دروازه‌بانان در این ناكامی چند درصد بود.
واعظی ادامه داد: همان‌طور كه دروازه بانان در ناكامی‌های پرسپولیس مقصر بودند اختلاف، درگیری مسئولان و برخی از بازیكنان كه تكلیف خود را نمی‌دانستند نیز عوامل مؤثری در ناكامی ما بود. هنوز هیچ كدام از ما متوجه نشدیم چرا قطبی ایران را ترك كرد. پس از بالا تا پایین تیم مشكل داشت تا پرسپولیس فصل بدی را پشت سر بگذارد و نتیجه نگیرد. در این مواقع به هیچ عنوان نباید بحث‌ را شخصی كرد و به یك پست خاص نسبت داد.
دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص جذب بازیكنان جدید گفت: مدیران بازیكنان اول مراقب باشند بازیكنان فصل گذشته خود را از دست ندهند. آنطور كه من در جریان هستم آنها در روزهای پایانی پیشنهادات خوبی داشته‌اند و اگر این اتفاق صورت بیفتد با وجود جذب بازیكنان جدید دچار مشكل خواهیم شد. البته از افرادی كه جدیدا به پرسپولیس اضافه شدند استقبال می‌كنم و امیدوارم بتوانم در كنار آنها بازی كنم.
واعظی در خصوص وینگادا تصریح كرد: اگر بخواهیم بگوییم عملكرد وینگادا ضعیف بود واقعا بی‌انصافی است. او قابل احترام بود اما اتفاقات دست به دست هم داد تا فصل بدی را سپری كنیم.